Vepra 2, Ismail Kadare Shiko më të madhe

Vepra 2, Ismail Kadare

Ismail Kadare BO0061

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në vëllimin e dytë ndodhen këto dy libra: “Gjenerali i ushtrisë së vdekur” dhe “Njëmbëdhjetë tregime”.

Më shumë detaje

48 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
Fletët438
ISBN9789994342433

1 250 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

"Gjenerali i ushtrisë së vdekur", me të cilin hapet vëllimi i dytë i veprës së Kadaresë, është kujtuar për një kohë të gjatë si romani i parë i tij. Ky roman, falë të cilit autori i ri fttni njohje ndërkombëtare, u botua më 1963, duke njohur më pas ribotime të shumta. Pjesën e dytë të këtij vëllimi e përbëjnë njëmbëdhjetë tregime, të shkruara e të botuara gjatë dhjetëvjeçarit 1960-1970.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët438
ISBN9789994342433
V. Bot2007
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë