Zonja Ingra e Ostrotit Shiko më të madhe

Zonja Ingra e Ostrotit

Henrik Ibsen VEC0007

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Vepra e Henrik Ibsen është shkruar në vitin 1855. Një dramë historike me një subjekt norvegjian të shekullit të XVI-të, e shkruar në formë klasike me tri unitete: kohën, vendin dhe interesin. Drama përmblidhet në një kohë të shkurtër, brenda një nate dhe luhet në një vend, në kështjellën e Ostrotit, me thelb të çështjes, krizën në shpirtin e Ostrotit. Një botim luksoz i përkthimit unik të Fan S. Nolit.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Vektor Editions
Fletët95
ISBN9789928431806

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në vitin 1397 tre mbretëritë skandinave, Danimarka, Suedia dhe Norvegjia, u bashkuan nën një mbret, duke mbajtur secila një vetëqeverim të plotë. Suedezët dhe Norvegjianët nuk mbetën të kënaqur nga kjo lidhje, pasi të drejtat e tyre nuk u respektuan nga Danezët. Fytyrat skandinave të Ingrës, të Lykës dhe të Skaktalit janë aq të gjalla, sa duket sikur i njohim, sikur i kemi parë rreth nesh me emra e kostume të tjera.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët95
ISBN9789928431806
V. Bot2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiFan. S. Noli