I ri Dashuri e ndaluar Shiko më të madhe

Dashuri e ndaluar

Halit Ziya Uşakligil BOT0105

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Të gjithë ata që janë dhënë pas telenovelës turke me të njëjtin titull, tani kanë mundësinë që të lexojnë librin, të sapo botuar në shqip, të autorit të njohur Halit Ziya Uşakligil, një nga shkrimtarët më të mirë të letërsisë turke në shekullin e XX.

Më shumë detaje

46 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
Fletët385
ISBN9789928002372

1 200 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një histori dashurie dramatike që lind në një vend të ndaluar: Beluli bie në dashuri me Biterin, vajzën e cila ishte martuar me Adnanin, kushëriri i tij që kujdesej për të. Këtu lind drama e cila e mban të tensionuar gjithë romanin. Adnani ishte një nga njerëzit më të pasur të Turqisë dhe takohet me Biterin teksa ai ishte tek varri i të shoqes dhe ajo ishte tek varri i të atit. Ata gjejnë tek njëri – tjetri ndjesi dhe nevoja bashkë, por këtu futet Beluli i cili e sheh këtë lidhje të panatyshme dhe me pasionet që ushqen ndaj Biterit i jep një përmasë plot tension gjithë librit.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët385
ISBN9789928002372
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSpartak Kadiu
RomanRomancë&Pasion