Shkolla e bukurise ne Kabul Shiko më të madhe

Shkolla e bukurise ne Kabul

Deborah Rodriguez BD0216

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Grate mberrijne ne sallon pak para ores tete te mengjesit.Po te ishte dite tjeter,do te qendroja ende ne shtrat,duke u perpjekur te merja edhe nje sy gjume.

Më shumë detaje

49 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
Fletët312
ISBN9789994302031

850 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Grate mberrijne ne sallon pak para ores tete te mengjesit.Po te ishte dite tjeter,do te qendroja ende ne shtrat,duke u perpjekur te merja edhe nje sy gjume.Me sa duket,me duhet edhe nje here te mallkoj gjelin e fqinjit qe me zgjoi serisht ne agim.Madje po turfulloj nga zemerimi me tregtaret e perimeve,te cilet ia behin qe ne tre te mengjesit me karrocat e tyre te zhurmshme me kuaj,apo me mullaun e lagjes,I cili qysh ne kater e gjysem te mengjesit guguron lutjen e tij te gjate e te pervajshme.Mirepo kjo eshte dita e ceremonise se fejeses per Roshannan-n,prandaj dhe jam veshur per ti hyre punes.Sapo kam pire kater cigare dhe dy filxhane kafe te castit,te cilat mu desh ti pergatisja vet,pasi kuzhinierja nuk ka ardhur ende.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët312
ISBN9789994302031
V. Bot2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIlir Bashari