I ri Cmim i reduktuar! Perëndia e mizave Shiko më të madhe

Perëndia e mizave

William Golding BOG0038

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

... romani “Perëndia e mizave” u publikua ne vitin 1954 nga Faber & Faber. Kjo vepër u cilësua si metaforë e Satanait nga Tomas S. Eliot, që në atë kohë ishte në krye të shtëpisë botuese angleze. Ky libër u botua në Shtetet e Bashkuara një vit më vonë

Më shumë detaje

42 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
Fletët329
ISBN9789995638115

680 Lekë

-15%

800 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Romani ”Perëndia e mizave” u bë shumë shpejt letërsia e preferuar e studentëve universitarë. “Perëndia e Mizave”, roman përcillet nga format e utopisë negative, analizon sjelljen e një grupi nxënësish britanikë, që si pasojë e një fatkeqësie ajrore, braktisen mbi një ishull tropikal gjatë një konflikti planetar.

Pas përpjekjeve të para të kurorëzuara me sukses për t’i dhënë jetë një shoqërie të organizuar dhe demokratike (më të vegjlit të lirë për të luajtur, më të mëdhenjtë të ndarë në gjahtarë dhe rojtarë të zjarrit, që tymi i tij të dallohej nga larg), mjet i domosdoshëm për të shpëtuar tensionet brenda grupit shpërthejnë në mënyrë dramatike dhe përkeqësohen me shpejtësi, deri në rrjedhoja skajore.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët329
ISBN9789995638115
V. Bot2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiShpëtim Myshketa
RomanPsikologjik