Aksidenti - U Shiko më të madhe

Aksidenti - U

Danielle Steel BUE099

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Do të mundet Kasandra të provojë se nuk gënjen? Kasandra është e vendosur të ndihmojë njerëzit të ndjekin fatin e tyre, por askush nuk i beson profecitë e saj. Atë, madje, as nuk e lejojnë të shkruajë fatet që mbajnë brenda biskotat e shitura nga Furra e Orakullit e familjes. E vendosur të provojë të kundërtën - dhe t'u japë një mësim të mirë disa moshatarëve të saj - Kasandra dërgon disa parashikime të veçanta në Akademinë e Malit Olimp. Dhe këto bëhen realitet... në disa mënyra krejt të paparashikuara...

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
Fletët354
ISBN99927-54-56-7

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një përshkrim tronditës. Ndodh aksidenti i tmerrshëm. Vajza e gjorë që për fat nuk vdes, hyn menjëherë në reanimacion dhe aty askush nuk mund të komunikojë me të, por drithërimat psikologjike, ndërtuar me një emocion të mrekullueshëm, ballafaqohen me atë që ndodhi, me ngarkesën e madhe për të fituar jetën. Çdo sekondë është e gjatë dhe e ngurtësuar, ndërkohë, në qelizën e jetës, duke pritur me vetëdije të pastër atë që mund të ndodhë, mbrojtjen e fuqishme të jetës që është në zgrip. Pritet të lëvizë një qerpik para se të hapet syri, pritet një lëvizje e majës së holluar të gishtit të këmbës apo të dorës, pritet agimi i një jete që duhet të ndodhë patjetër...

Dhe, ndërkaq, shpalosen biseda, kujtime, sendërtime me të kaluarën. Ky rrafsh psikologjik e bën këtë roman mjaft të kërkuar, sepse është shpirti i thellë që flet, pasazhe të tëra që i ngre në plan të parë nënvetëdija, ajo që del gjithnjë e para në pritë të tilla. 

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët354
ISBN99927-54-56-7
V. Bot2003
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiLuljeta Buza