I ri Letra gruas seme të vdekun Shiko më të madhe

Letra gruas seme te vdekun

Gjovalin Gjadri BG0067

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një nekrologji e rrallë, e shkruar plot pikëllim; Një histori dashurie ku autori, Gjovalin Gjadri i shkruan katër letra gruas së tij të ndarë nga jeta Zejnepi Gjadri-Toptani. Ky version vjen i përkthyer nga gjermanishtja dhe i redaktuar nga Ardian Ndreca

Më shumë detaje

65 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928226747

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Botimi origjinal i veprës asht në gjermanisht dhe ka dalë prej shtypshkronjës “Gutenberg” në vitin 1943 në Tiranë.

Gjovalin Gjadri (1898-1974), inxhinier shkodran i shkolluem në Vjenë ia kushtonte këtë libër grues së vet të vdekun në moshë të re, bijës së Abdi bej Toptanit.

Për gjuhën e pasun, ndjenjat e thella, analizat filozofike dhe tragjizmin që mbart, ky libër mendoj se hyn me të drejta të plota – edhe me anë të këtij përkthimi të plotë (modest) në gegnisht – ndër veprat me spesor të thellë filozofik të letërsisë sonë.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Cover
Faqe125
ISBN9789928226747
Titulli origjinalBriefe an meine tote frau ein leiderfuellter nachruf”
RedaktoriArben Ndreca
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArdian Ndreca
RomanAutobiografik