Deti oqean Shiko më të madhe

Deti oqean

Alessandro Baricco BCA052

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shumë vite më parë, në mes të një oqeani, u fundos një anije e fregatës franceze. 147 njerëz u përpoqën të shpëtonin duke u ngjitur mbi një trap. Tmerri vazhdoi për ditë me radhë. Një skenë e jashtëzakonshme në të cilën do të shfaqen egërsia më e keqe dhe mëshira më e ëmbël.

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej
ISBN99927-33-63-2

690 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Deti oqean rrëfen ngjarjet pas fundosjes së një prej anijeve të flotës franceze shumë kohë më parë. Pasagjerët në bord do të mundohen të shpëtojnë duke lundruar mbi një trap. Pikërisht në këtë situatë, në det të hapur, lexuesi do t'i takojë këta personazhe e do të njihet me historitë e tyre të pabesueshme. Në këtë roman Baricco e përdor detin si metaforë ekzistenciale dhe gjen rastin të ilustrojë karakteret e shumta njerëzore duke i përshtatur ato me regjistra të ndryshëm stilistikorë.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe195
ISBN99927-33-63-2
RedaktoriAnila Omari
V. Bot2005
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiRobert Anastasi