Intervistë me vetveten (Retë dhe gurët) Shiko më të madhe

Interviste me vetveten (Rete dhe guret)

Petro Marko BOM0061

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Petro Marko, shkrimtari që mbart dashurinë e lexuesit, megjithëse dekada vitesh kalojnë!
Shembull për këtë është edhe libri autobiografik i tij “Intervistë me vetveten” me nëntitull “Retë dhe gurët”, ndaj të cilit vëmendja e shumtë e lexuesit nuk shuhet.
Shkaku është se në faqet e këtij libri na shfaqet personaliteti i një pjese të mirë të atyre njerëzve, që me jetët e tyre kanë ndikuar në fatet e vendit e me të cilët shkrimtari Petro Marko është takuar personalisht. Kështu që këta personazhe të shumtë e kthejnë këtë libër në një rrëfim të sinqertë të historisë të Shqipërisë.

Më shumë detaje

11103 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789992740337

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Pjesë nga libri:

Thonë se gurët e mëdhenj atje poshtë në Shënmëri, janë burrat që janë kthyer dhe kanë vdekur në vend. Po të jesh trim dhe zëmërbardhë e po të shkosh andej natën, i dëgjon të dëftojnë historitë e tyre. Po të jesh frikacak e zemërlig, nuk i dëgjon dot. Kurse ata burra që kanë ikur dhe kanë vdekur në kurbet janë bërë re... Vijnë qajnë dhe ikin. Dhe mbi spitharët më poshtë, afër bregut mblidhen lotët e tyre siç mblidhet uji i shiut... Treguar nga Mama Mille

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe556
ISBN9789992740337
Titulli origjinalOmsca - 1
V. Bot2000
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri