Nje leter qe na vjen pas vdekjes Shiko më të madhe

Nje leter qe na vjen pas vdekjes

Rudolf Marku UE0035

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Ky është një libër për librat, aq sa është një libër për njerëzit. Refuzues dhe kontestues, autori u shnnanget"gropave të festave", siç do të thoshte Majakovski.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928190116

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ai mendon se shqiptarët e vitit 2014 ndodhen prapë në një udhëkryq. E frikëson ajo që Adam Michniku e quan diktatura e re e banalitetit. E shqetëson amnezia, ose ndryshe kujtesa e shkurtër e shqiptarëve. E lënë pa gjumë fantazmat e Orientit, që sillen rrotull nesh, ditën dhe natën, dhe ne bëjmë sikur nuk i shohim. E bezdisin salieret e panumërt, që pasi kanë valëvitur derisa janë rraskapitur flamujt e lodhur të realizmit socialist, tani kanë ngritur në fortifikatën e tyre flamujt arrogantë të realizmit demokratik. E trondit, shpërblimi i heshtjes dhe papërcaktueshmëria intelektuale. E çudit manipulirrii i turmave me gënjeshtra cinike nga politikanët, njëlloj si tek Mario dhe Magjistari. Dhe mendon qartësisht se jetojmë ende në një rrethim të imponuar mendor dhe shpirtëror.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe195
ISBN9789928190116
V. Bot2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë