Jeta e Enriko Fermit Shiko më të madhe

Jeta e Enriko Fermit

HS0043

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një libër i shkruar thjesht, i kuptueshëm për të gjithë lexuesit, nga bashkëshortja e shkencëetarit te madh, Enrico Fermi, shpikësit e ndërtuesit të parë të reaktorëve bërthamorë.

Më shumë detaje

1000 Artikuj

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një libër i shkruar thjesht, i kuptueshëm për të gjithë lexuesit, nga bashkëshortja e shkencëetarit te madh, Enrico Fermi, shpikësit e ndërtuesit të parë të reaktorëve bërthamorë. Është një model frymëzimi për të rinjtë shqiptarë që studiojnë në shkencat egzakte dhe studiuesit e fushave, por jo vetëm për ta. Suksesi nuk është një tapet i kuq që mund ta sigurojë gjithkush. Ai e ka emrin punë dhe përkushtim i gjatë.