Arratisja spektakolare Shiko më të madhe

Arratisja spektakolare

Burhan Al Din, Sejdi Fili MAS0095

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libërth është një tregim mbi një ngjarje të vërtetë, të cilën autori Burhan Fili, e ka rrëfyer duke u bazuar mbi arratisjen e çiftit Qazim dhe Zojë Becit, nga Shqipëria komuniste. Kjo arratisje u mundësua përmes një varke të ndërtuar vetë nga çifti, e cila shërbeu si një simbol shpëtimi për të kapërcyer ‘bregun e frikës’.

Më shumë detaje

1110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Alsar
ISBN9789928397010

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Arratisja u krye mes Liqenit të Shkodrës për të mbërritur në bregun perëndimor të tij, në Mal të Zi. Autori e ka dëgjuar rrëfimin me veshët e tij nga familjaret e familjes Beci gjatë takimit të tyre në SHBA dhe ia kushton këtë libër si një përkujtim për guximin dhe fisnikërinë e tyre.

Të dhëna

Faqe48
ISBN9789928397010
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë