Dhjetor 90. Dokumente dhe materiale Shiko më të madhe

Dhjetor 90. Dokumente dhe materiale

Aleksandër Meksi UE0010

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Dokumente dhe materiale që vijnë si artefakte për atë që ka ndodhur realisht në fillim vitet '90 nga Aleksandër Meksi, protagonist i asaj kohe si themelues i PD dhe ish-kryeministër. Autori thotë se këto të dhëna të pakundërshtueshme do të pamundësojnë hamendësimet apo sajimet për nga naiviteti dhe dashakeqësia. Meksi pohon se ky ka qenë edhe synimi në përgatitjen e këtij botimi, t'i japë lexuesit, mbështetur në dokumente autentike, një tablo të asaj që ndodhi, por jo opinonet apo kujtimet e protagonistëve, të dhëna në kohë të ndryshme shpesh dhe jo të njëjta.

499 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789995639402

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe198
ISBN9789995639402
Titulli origjinalUET Press & MAPO Editions
Viti i Botimit2010
VendodhjaTirane