Veprat e medha politike Shiko më të madhe

Veprat e medha politike

J. J. Chevallier, Y. Guchet A-002674

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një përmbledhje e shkëlqyer e veprave më kryesore politike, që nga Makiaveli deri në ditët tona: Princi, Ese për qeverinë civile të John Locke, Kontrata sociale e J. J. Rousseau, Shënime për revolucionin francez të Edmund Burke, Manifesti i Partisë Komuniste i K. Marks dhe F. Engels, Shteti dhe revolucioni i Leninit, Lufta ime i Adolf Hitlerit dhe “Shpirti kundër Leviatanit” me mendimtarët si Hayek, Habermas dhe John Rawls

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Lira
Fletët534
ISBN9789994373013

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët534
ISBN9789994373013
Titulli origjinalLes grandes euvres politiques, de Machiaveli a nos jours
RedaktoriIlda Loci
V. Bot2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBajram Muca