Qeverisja dhe politika si ndervaresi: koncepte, parime, praktika Shiko më të madhe

Qeverisja dhe politika si ndervaresi: koncepte, parime, praktika

Salih Kelmendi UE0044

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një libër me parimet bazë mbi qeverisjen dhe administrimin.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928190154

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Thanë për librin: Ky libër do të pasurojë lexuesit e tij me shumë njohuri, parime bazë të qeverisjes dhe administrimit. Por, edhe më të çmuara se veprat e tij janë urtësia, mençuria, aftësia, ndershmëria, përkushtimi me të cilin Salih Kelmendi u shërbeu qytetarëve të Tiranës dhe mbarë shoqërisë. Unë dhe të gjithë ata që e kemi njohur, ndjehemi krenarë me trashëgiminë e tij. Prof. Dr. Sali Berisha Nuk të ndodh shpesh të takosh njerëz si Salih Kelmendi, tek i cili dija, dëshira për punë dhe dashamirësia për njerëzit ndërthuren kaq natyrshëm për të dhënë një drejtues të aftë, të ndershëm dhe largpamës. Libri Qeverisja dhe politika si ndërvarësi është mishërim i përvojës së tij shumëvjeçare dhe mendimit të tij të thellë dhe jep ide origjinale për zhvillimin e vendit. Përveç një analize të qeverisjes dhe politikës, autori në libër përshkruan rrymat e ndryshme filozofike si dhe ideologjitë e drejtimit të shtetit. Prof. Dr. Artan Trebicka

Të dhëna

Faqe666
ISBN9789928190154
Viti i Botimit2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë