I ri Mjete dhe arme Shiko më të madhe

Mjete dhe arme

Brad Smith MIN0151

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Mjetet dhe armët: Premtimi dhe rreziku i epokës dixhitale”, i autorëve Brad Smith dhe Carol Ann Browne, hedhur në qarkullim nga Botimet Minerva, në cilësinë e drejtuesve të një prej kompanive më të mëdha dhe më të fuqishme në botë, ofrojnë trajtesa interesante për disa nga çështjet më të mprehta të kohës sonë.

Më shumë detaje

11110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Minerva
ISBN9789928265470

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Mbrojtja e privatësisë, siguria kibernetike, media sociale, dilemat morale për inteligjencën artificiale apo rreziqet ndaj demokracisë janë vetëm disa nga sfidat e trajtuara në këtë libër.

Ky libër hedh dritë mbi disa nga momentet vendimtare të zhvillimit të kësaj kompanie, duke kundërvënë avantazhet e teknologjisë me kërcënimet reale që ajo paraqet.

Të dhëna

Lloji i botimitPaperback
Faqe376
ISBN9789928265470
Titulli origjinalTools and arms
V. Bot2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBledar Kurti