Skender Cala Mjeshter i Madh ne gjerdanin e arte te kultures kombetare Shiko më të madhe

Skender Cala Mjeshter i Madh ne gjerdanin e arte te kultures kombetare

Halil Rama A-005095

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një biografi e artistit, këngëtarit, aktorit e regjisorit Skënder Cala. Një përshkrim i repertorit të tij artistik dhe një përmbledhje kujtimesh të miqve e kolegëve të tij.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
ISBN9789928256959

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

"Kontributi i jashtëzakonshëm i Skënder Calës për artin tonë kombëtar, vepra e tij, janë një shëmbëlltyrë e pashoqe, që ka lënë gjurmë të thella në mbresat e çdo shqiptari dhe jam i bindur që do të vazhdojë të jetojë brez pas brezi si një dëshmi e artit, kinematografisë dhe folklorit shqiptar", shkruan në parathënien e librit ish Presidenti i Republikës, Bujar Nishani.         

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe200
ISBN9789928256959
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë