Gjerasimi: predikues, iluminist, rilindës SC Shiko më të madhe

Gjerasimi: predikues, iluminist, rilindës SC

Xhon Kuanrud (John Quanrud) BEM0170

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Gjerasim Qiriazi jetoi për t'i shërbyer kombit të vet me shpresën se do ta bënte këtë botë një vend më të mirë.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

IAPS (ISShP)
Fletët272
ISBN9789928104588

1 000 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në zemër të Rilindje Kombëtare, vjen historia e vërtetë e birit të një morangozi të varfër, ngritja e pazakontë e të cilit, si dijetar dhe reformator, do ta vinte atë në krye të rilindjes shqiptare. Armiq të fuqishëm, përbetuar ta ndalnin atë me çdo mjet, do të ishin pjesë e këtij rrugëtimi. 

Pavarësisht nga kërcënimet e armatosura dhe një pengmarrje dëshpëruese, ëndrra Qiriazi do të triumfonte, për të ndryshuar rrjedhën e një kombi të tërë.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët272
ISBN9789928104588
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat14x21 cm
PërkthyesiEdmond Seferi