I ri Elon Musk Shiko më të madhe

Elon Musk

Ashlee Vance BZ0038

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është bestseller nr. 1 i New York Times në fushën e biznesit, libri numër 1 i botimeve të investimeve më të mirë të Wall Stree Journal, NPR, Audible dhe botimi më i shitur në vitin 2015 në Amazon, platforma më e madhe në botë e librit online. Kur të lexoni historinë e bosit të SpaceX dhe Tesla, çdo lexuesi do t’i velen krahasimet me Stive Jobs. Fjalë të tjera janë të tepërta....

Më shumë detaje

34 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
Fletët448
ISBN9789951721370

1 400 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

#1 New York Times - Bestseller i fushës së biznesit

#1 Amazon - Bestseller i fushës së biznesit dhe sipërmarrjes

Amazon - Libri më i mirë i vitit nga fusha e biznesit dhe e investimeve

Wall street Journal - Libri më i mirë i vitit 2015

 

"Një përmbledhje e hollësishme dhe plot ngjyra e historisë së ngjitjes së Elon Musk-ut në majat e botës së biznesit. Kjo vepër është një portret i goditur i personit që mund të ketë ndikimin më të madh në zhvillimin e racës njerëzore. Nëse Musk do ta shpie njerëzimin në Mars, kjo vepër do të ishte dokumenti themeltar i planetit të ri

BRAD STONE, autor i bestsellerit: The Everythfig Store: Jeff Bezos and the Age of Amazon

"Një vështrim i thelluar i figurës së sipërmarrësit më të rëndësishëm në botë. Vance na jep një tablo të paharrueshme të personalitetit të pashog të Musk-ut dhe vullnetit të tij të pashtershëm për të kapërcyer çdo pengesë."

- Washington Post

"Një raport i shkëlqyer... kjo vepër me siguri do të mbesë si i pari përshkrim i mirëfilltë i një personi të cilin më parë e kishim hasur vetëm nëpër karikatura. Pas shfletimit të faqeve të fundit, çdo lexuesi do t'i velen krahasimet me Steve Jobs-in. Jepini Musk-ut atë që i takon. S’ka të dytë si ai."

-New York Times Book Review

"Një jetëshkrim i qëlluar deri në imtësi."

- Wall Sreet Journal

"Ashlee Vance na zbulon të panjohurat e mënyrës së të vepruarit të këtij titani të teknologjisë. Ka dy mënyra që një jetëshkrim të dallojë për mirë nga të tjerët. E para, duhet të përmbajë plot histori pikante që nuk janë treguar më parë. Përveç kësaj, duhet të na shpalos të gjitha zigzaget dhe faktet e gënjeshtërta rreth jetës së një personi të famshëm, në një mënyrë që vepra vërtet të zgjojë interesin e masës së lexuesve. Pa dyshim, që kjo vepër i ka arritur më së miri këto synime."

- Forbes

"Ka qenë libri që më ka pëlgyer më së shumti sivjet."

-Tyler Cowen, ekonomist i mirënjohur dhe autor i “An economist get lunch”

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët448
ISBN9789951721370
V. Bot2017
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVladimir Banushi