Kristaq Rama : monografi Shiko më të madhe

Kristaq Rama : monografi

Suzana Kuka (Varvarica) ZEN0042

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Nisem të mendoj dhe të hedh në letër, pastaj në baltë skicë idetë... Është e vështirë të ndërtosh diçka, pa menduar më parë për një këndvështrim origjinal e të freskët, pa përsëritur atë, që është arritur më parë. Kjo mendoj unë, është udha dialektike e cilësisë së artit. Duke u ndodhur në kërkesa të tilla kërkoj dhe eksperimentoj mbi ide e mendime...

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zenit
ISBN9789992794836

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe256
ISBN9789992794836
RedaktoriPerikli Jorgoni
V. Bot2005
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBenet Koleka (përkth. në angl.)