Pablo Ruiz Picasso Shiko më të madhe

Pablo Ruiz Picasso

Patrick O'Brian BAR011

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër synon që të japë një portret të plotë të Picassos si njeri dhe si artist. Ky libër nuk iu adresohet vetëm artistëve por edhe lexuesit të gjerë, pasi sjell edhe gjeninë prej piktori, por shkon përtej thellësisë së mendimit të tij, ironisë fine dhe shpirtin e mbrapshtë. Ata që e duan Picasson nuk mund ta bëjnë një gjë të tillë pa e lexuar këtë biografi të detajuar. Libri i Patrick O’Brian vjen në shqipen mjeshtrore të Amik Kasoruhos 

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bargjini
Fletët450
ISBN988999277178X

850 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët450
ISBN988999277178X
Titulli origjinalBargjini
RedaktoriHilda Basha
V. Bot2001
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAmik Kasoruho