Imam Ebu Mensur Maturidiu ( jeta, vepra dhedoktrina ) Shiko më të madhe

Imam Ebu Mensur Maturidiu ( jeta, vepra dhe doktrina )

Saban Ali Duzgun LOG0193

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër, i cili përbëhet nga disa artikuj shkencorë, janë trajtuar temat të cilët janë marrë nga vepra "Te'vilatu'l-Kur'an" e Imam Maturidiut. Ndër këto tema janë Historia dhe ligjet e shoqërisë, sheriati në traditën fetare, njeriu, antropologjia teologjike, kultura politike dhe fuqia e udhëheqjes. Nëpërmjet këtij libri, lexuesi do të njihet me mendimet dhe bindjet e këtij kolosi të madh të Ehlu Sunne ve'l xhematit.

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989587610

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe526
ISBN9789989587610
V. Bot2019
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
PërkthyesiFatmir Sulaj
VendndodhjaShkup