Enciklopedi pa fund Shiko më të madhe

Enciklopedi pa fund

Valter Gjoni UE0013

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Çdo vend, e sidomos kryeqytetet, i kanë figurat e tyre, të cilat kanë bërë histori dhe kanë sjellë vlera. Këtu buron edhe ideja për të bërë një enciklopedi të qytetarëve të nderit të Tiranës, të Valer Gjonit. Falë përvojës si gazetar, aktor dhe regjizor, por edhe si zyrtar i Bashkisë së kryeqytet, emrat e spikatur, që nga Dr. Shefqet Ndroqi, Sadik Kaceli, Hysen Kazazi, etj., na sjellin jo vetëm modelin e qytetarit, por edhe të qytetarisë.

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press & MAPO Editions
Fletët141
ISBN9789928190369

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Fletët141
ISBN9789928190369
Titulli origjinalUET Press & MAPO Editions
V. Bot2015
VendodhjaTirane
Numri i botimeveParë