I ri Menaxhimi i cikleve te jetes se korporatave Shiko më të madhe

Menaxhimi i cikleve te jetes se korporatave

Ichak Adizes A-004283

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri i tij "Menaxhimi i cikleve të jetës së korporatave", konsiderohet nga Library Journal si një ndër dhjetë librat më të mirë në fushën e biznesit. Një lektor i famshëm, Ichak Adizes ka dhënë mësim në 52 vende, në universitete të tilla me emër, si Columbia University, UCLA, Stanford, Universiteti i TelAviv etj. Ai është njëkohësisht themeluesi i Adizes Institute, në Los Anxhelos.

Më shumë detaje

499 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet IDK
ISBN9789928136688

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ichak Adizes, konsiderohet një ndër ekspertët më të rëndësishëm në botë në fushën e menaxhimit të sipërmarrjeve dhe të korporatave, duke qenë njëkohësisht një autor librat e të cilit janë përkthyer në më se 31 gjuhë.

Gjatë karrierës së tij të gjatë, Ichak Adizes ka shërbyer si këshilltar për shumë qeveri dhe kryeministra në mbarë botën. Për arritjet e tij në fushën e metodologjisë së drejtimit të korporatave, ai është shpallur një ndër 30 mendimtarët më të rëndësishëm të SHBA-ës. Ichak Adizes jeton dhe punon në Santa Barbara, Kaliforni, SHBA.

“Libri i Adizes "Menaxhimi i cikleve të jetës së korporatave" është libri më i plotë që ekziston në këtë fushë. Gjithë qasja e tij është mjeshtërore, teksa e sheh zhvillimin organizativ si një organizëm të gjallë që i korrespondon cikleve të jetës dhe të biologjisë planetare.

Vepra e tij përbën një kontribut tejet të rëndësishëm në fushën e menaxhimit të ekonomisë.”

-Rama J. Vernon (President, Center of International Dialogue Academy of Conflict Resolution and Peace Studies)

“Si zakonisht, lchak Adizes përsëri godet në shenjë. Lexoni këtë libër dhe me siguri që keni për të evituar shumë gabime në punën tuaj.”

-Ricardo Salinas (Drejtor i Përgjithshëm i Azeko Tv dhe Elektra, Meksikë)

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe460
ISBN9789928136688
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiPetrit Dollani