I ri Elon Musk Shiko më të madhe

Elon Musk

Ashlee Vance BZ0038

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është bestseller nr. 1 i New York Times në fushën e biznesit, libri numër 1 i botimeve të investimeve më të mirë të Wall Stree Journal, NPR, Audible dhe botimi më i shitur në vitin 2015 në Amazon, platforma më e madhe në botë e librit online. Kur të lexoni historinë e bosit të SpaceX dhe Tesla, çdo lexuesi do t’i velen krahasimet me Stive Jobs. Fjalë të tjera janë të tepërta....

Më shumë detaje

7 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
Fletët448
ISBN9789951721370

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

#1 New York Times - Bestseller i fushës së biznesit

#1 Amazon - Bestseller i fushës së biznesit dhe sipërmarrjes

Amazon - Libri më i mirë i vitit nga fusha e biznesit dhe e investimeve

Wall street Journal - Libri më i mirë i vitit 2015

 

"Një përmbledhje e hollësishme dhe plot ngjyra e historisë së ngjitjes së Elon Musk-ut në majat e botës së biznesit. Kjo vepër është një portret i goditur i personit që mund të ketë ndikimin më të madh në zhvillimin e racës njerëzore. Nëse Musk do ta shpie njerëzimin në Mars, kjo vepër do të ishte dokumenti themeltar i planetit të ri

BRAD STONE, autor i bestsellerit: The Everythfig Store: Jeff Bezos and the Age of Amazon

"Një vështrim i thelluar i figurës së sipërmarrësit më të rëndësishëm në botë. Vance na jep një tablo të paharrueshme të personalitetit të pashog të Musk-ut dhe vullnetit të tij të pashtershëm për të kapërcyer çdo pengesë."

- Washington Post

"Një raport i shkëlqyer... kjo vepër me siguri do të mbesë si i pari përshkrim i mirëfilltë i një personi të cilin më parë e kishim hasur vetëm nëpër karikatura. Pas shfletimit të faqeve të fundit, çdo lexuesi do t'i velen krahasimet me Steve Jobs-in. Jepini Musk-ut atë që i takon. S’ka të dytë si ai."

-New York Times Book Review

"Një jetëshkrim i qëlluar deri në imtësi."

- Wall Sreet Journal

"Ashlee Vance na zbulon të panjohurat e mënyrës së të vepruarit të këtij titani të teknologjisë. Ka dy mënyra që një jetëshkrim të dallojë për mirë nga të tjerët. E para, duhet të përmbajë plot histori pikante që nuk janë treguar më parë. Përveç kësaj, duhet të na shpalos të gjitha zigzaget dhe faktet e gënjeshtërta rreth jetës së një personi të famshëm, në një mënyrë që vepra vërtet të zgjojë interesin e masës së lexuesve. Pa dyshim, që kjo vepër i ka arritur më së miri këto synime."

- Forbes

"Ka qenë libri që më ka pëlgyer më së shumti sivjet."

-Tyler Cowen, ekonomist i mirënjohur dhe autor i “An economist get lunch”

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët448
ISBN9789951721370
V. Bot2017
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVladimir Banushi