Telepatia dhe trupi eterik Shiko më të madhe

Telepatia dhe trupi eterik

Alice Bailey MAG0020

Libër i ri

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Magus
Fletët304
ISBN9789928440938

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Pëmbajtja e librit:

Mësimdhënie për Telepatinë

I. Fusha e ndërveprimit telepatik

II. Puna telepatike

III. Tre llojet e telepatisë: Telepatia instinktive Telepatia mendore Telepatia intuitive

IV. Tre llojet e përfshirjes së energjisë

V. Rritja e raportit telepatik

VI. Grupi i përdorimit telepatik

VII. Shkenca e impresionit

VIII. Shkenca Supreme e Kontaktit

IX. Arena dhe zgjerimi i ndërveprimit me ndërgjegje

X.Zbulesa e marrëdhënieve sekuenciale XI. Rezultatet e kontaktit dhe perceptimit

XII. Raporti i njeriut me qendrën hierarkike

XIII. Ndjeshmëria telepatike, një shpalosje normale

XIV. Aspektet më të larta në një marrëdhënie XV. Marrëdhëniet ndër-planetare dhe extraplanetare

Mësimdhënia për Trupin Eterik

I. Natyra e trupit eterik

II. Bazat e përgjithshme

III. Qendrat planetare dhe njerëzore

IV. Qendrat dhe personaliteti, pika në qendër, energjitë e ngjashme, sfera e rrezatimit, trekëndëshi qendror i energjive

V. Natyra e hapësirës

VI. Jeta planetare, një qendër në sistemin Diellor

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët304
ISBN9789928440938
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë