Praktikimi i sikomancisë dhe shikimi në kristale Shiko më të madhe

Praktikimi i sikomancisë dhe shikimi në kristale

William Walker Atkinson MAG0019

Libër i ri

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Magus
Fletët140
ISBN9789928444820

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Përmbajtja e librit:

• Shkrimet

• Mësimi I.

Natyra e Psikomancisë. Parimet themelore shkencore të Psikomancisë. Perceptimi i objekteve me shqisat astrale. Tre kategoritë e Psikomancë. Fenomeni i vizionit Astral. Tubi Astral. Projektimi i Trupit Astral.

• Mësimi II.

Si të zhvilloni veten tuaj. Lindja e aftësive psikike. Ngjyrat Aurike. Vizionet. Metodat e zhvillimit. Përqendrimi.Vizualizimi. Psikometria. Pasqyra Magjike. Si të përdorni kristalet dhe pasqyrën. Udhëzime të përgjithshme.

• Mësimi III.

Psikomancia e Thjeshtë. Psikomancia e thjeshtë në Hapësirë dhe dallimet e tyre. Ndjeshmëria ndaj përshtypjeve. "Ndjeshmëria" e mendimeve të të tjerëve. Shikimi nëpër objekte të ngurta. Shikimi në brendësi të Tokës. Vizioni Mikroskopik dhe Teleskopik. Diagnoza e sëmundjeve nga Psikomancia.

• Mësimi IV

Tubi Astral.

Ky studim interesant është deklaruar në mënyrë të qartë, në mënyrë që të gjithë mund ta kuptojnë lehtë këtë parim themelor të komunikimit psikik.

• Mësimi V

Psikometria.

• Mësimi VI.

Shikimi në sferën e Kristalit Lokalizimi i personave nga një fije floku, etj. Leximi i karakteristikave të një personi, në historinë e kaluar të tij, etj. Përshkrimi i skenave të largëta nga lulet, etj, përshkrimi i minierave nga copat e mineraleve, etj. Leximi i të kaluarës me shoqërimin e një objekti. Ringjallja e Shkencës së Humbur. Forma të ndryshme të shikimit me Kristale. Instruksionet "Si të bëhet realizimi i shikimit në kristale", etj.

• Mësimi VII

Projektimi Astral. Projektimit i Trupit Astral. Materializoni veten diku. Merrni pjesë në skena të largëta, në ngjarjet dhe bisedat. Shfaqeni veten te miqtë që ju mungojnë. Çfarë mund të bëjë experimentuesi i trajnuar. Raportet e shoqërisë angleze mbi fenomenet psikike përgjatë këtyre linjave. Fantazma e gjallë brenda secilit prej nesh. Udhëtimi në Astral.

• Mësimi VIII

Psikomancia në Hapësirë.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët140
ISBN9789928444820
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë