Cmim i reduktuar! Manual ndriçimi vëllimi II Shiko më të madhe

Manual ndriçimi vëllimi II

Altin Bogdani MAG0018

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Gjeniu, nuk është i detyruar të bjerë mbi çdo anije, më mirë ai zgjedh vendin e vet në mbretëritë e metafizikës, vende të cilat janë pa rreziqe.

Më shumë detaje

48 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Magus
Fletët520
ISBN9789928431219

1 700 Lekë

-15%

2 000 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Vëllimi I dhe vëllimi II i këtij libri janë padyshim unikë në botë si manuale për studentin okult, një përmbledhje unike e teknikave ezoterike.

Përmbajtja e librit:

KAPITULLI VI

Aurat dhe çakrat

6.1 Çbllokimi i kanalit

6.2 Lidhja e vibrimit

6.3 Lidhja e fërkimit

6.4 Vibracioni=Eterik

6.5 Meridianet

6.6 Më shumë detaje mbi shtigjet e meridianeve

6.7 Nivelet e ndryshme të perceptimit të qarkullimit të energjisë

6.8 Çlironi energjitë negative

6.9 Shtresa eterike si një e tërë

6.10 Jeta eterike

6.11 Eksplorimi i cilësive të ndryshme eterike

6.12 Eksplorimi i qarkullimit eterik

6.13 Vibrimi eterik jashtë trupit tuaj

6.14 Ushqimi i vibracioneve

6.15 Sekretimi eterik në fund të një dushi

6.16 Praktika Loo

KAPITULLI VII

Syri i tretë dhe si të hapet syri i tretë

7.1 Çfarë është syri i tretë?

7.2 Hapja e parë

7.3 Nëse ju nuk keni ndjerë ndonjë vibrim

7.4 Më shumë rreth syrit të tretë

7.5 Meditimi i syrit të tretë

7.6 Më shumë gumëzhimë

7.7 Si të organizoni praktikën tuaj

7.8 Misteret e hapësirës

7.9 Shikimi i aurave

7.10 Ngjyrat dhe çiftet Aurike

7.11 Çelësi i ngjyrave Astrale

7.12 Kaleidoskopi Aurik

7.13 Pastrami i aurave dhe çakrave nëpërmjet simboleve.

7.14 Rëndësia e vetëdijësimit holistik dhe veprimi në shërimin

7.15 Simbolet, dhe përdorimi i simboleve për grumbullimin e energjisë

7.16 Përdorimi direkt i vizualizimit të energjisë

7.17 Grumbullimi i energjisë, përdorimi i vizualizimit të simboleve

7.18 Defekte të thjeshta energjike në aura dhe në çakra

7.19 Çakrat e bllokuara

7.20 Rrjedhjet dhe njollat

7.21 Papastërtitë energjike aurike

7.22 Zbrazja e energjisë

7.23 Çrregullimi në rrjedhjen e energjisë

7.24 Perceptimi i çakrave dhe aurave nëpërmjet pritjes së informacionit dhe udhëzuesit psikik

7.25 Teknika intuitive për ushtrimin e pranimit të informacio-nit të udhëzimeve psikike

7.26 Mësoni të shikoni aurat

7.27 Vlerësimi i nevojës për trajtim

7.28 Rafinimi i praktikës për kalimin-e-duarve

7.29 Integrimi i një interpretimi të nevojave të trajtimit

7.30 Rrjedhjet e vulosjes dhe njollat në Aura

7.31 Ruajtja e transparencës

7.32 Pastrimi i aurave

7.33 Çbllokimi i çakrave

7.34 Ngarkimi i aurave

7.35 Ngarkimi lokal i aurave

7.36 Korigjimi i rrjedhjes së energjisë

7.37 Korrigjimi i lokalizuar i rrjedhjes së energjisë

7.38 Teknika shtesë për kalimin e duarve

7.39 Duke u bërë më i vetëdijshëm për energjinë e trupit gjatë kalimit të duarve

7.40 Pozicioni i supit

7.41 Përdorimi i pentagramit në çakrën e 7-të

7.42 Pastrimi i shpinës

7.43 Mësoni të shikoni ngjyrat e çakrave

7.44 Filloni të përdorni dritën për shërimin

KAPITULLI VIII

Mbrojtja: vulosja e Aurës (1)

8.1 Lufta apo reagimi i fluturimit

8.2 Vulosja e aurës

8.3 Hapja dhe mbyllja aurës, praktika hyrëse

8.4 Mbrojtja përmes të qënit në sy

8.5 Qendra e vullnetit

8.6 Vetëdija me syrin-bark

8.7 Vetëdija nga këmba në bark

8.8 Nxitja e zjarrit

8.9 Aureola e një gruaje shtatzënë

8.10 Aureola e një foshnje të porsalindur

8.11 Bebet janë shumë të vetëdijshëm në syrin e tyre

8.12 Shikoni fëmijën të bjerë në gjumë

8.13 Fëmija juaj si një mësues meditimi

8.14 Disa fjalë për udhëtarët

8.15 Foshnjat e pabesueshëm

KAPITULLI IX

Mbrojtja: vulosja e Aurave (2)

9.1 Nga ku jeni duke folur?

9.2 Duke folur nga nivele të ndryshme

9.3 Çfarë ndodh nëse ju keni për të shfaqur autoritet

9.4 Pushteti sy-bark

9.5 Mbyllja e atmosferës përmes frymëmarrjes së thellë

9.6 Tërheqja e energjisë brënda dhe jashtë

9.7 Nxirrni frymën kur përballeni me një turmë

9.8 Mbrojtja e njëjtë duke përdorur frymëmarrjen normale

9.9 Vulosja e aurës

9.10 Çfarë ndodh nëse nuk punon asgjë?

9.11 Ndërgjegjësimi i përhershëm në qendrën e vullnetit

9.12 Frymëmarrja e vazhdueshme abdominale

9.13 Fuqia e së Vërtetës

KAPITULLI X

Format Astrale

10.1 Ngjyrat Astrale

10.2 Ngjyrat dhe vibrimi

10.3 Alfabeti dhe ngjyrat për çdo gërmë

10.4 Notat dhe ngjyrat

10.5 Numrat dhe ngjyrat

KAPITULLI XI

Projektimi Astral

11.1 Sistemi i vogël

11.2 Metoda e ëndërrimit

11.3 Metoda e trupit të dritës

11.4 Vizualizimi kreativ

11.5 Arti dhe praktika e vizualizimit kreativ

11.6 Ligjet për vizualizimin kreativ

11.7 Sfera e disponueshmërisë

11.8 Ligji okult i teknikës së kufizimit

11.9 Ligji i lidhjes

11.10 Ligji pengues

11.11 Ligji i skemës së thesarit

11.12 Ligji i emocionit

11.13 Ligji i rimarrjes së planeve

KAPITULLI XII

Shtatë nivelet e ndërgjegjes Shamanike

12.1 Ndërgjegja personale

12.2 Ndërgjegja e njerëzimit

12.3 Ndërgjegja amfibe

12.4 Ndërgjegja sferike

12.5 Ndërgjegja kristale

12.6 Ndërgjegja e dritës

12.7 Ndërgjegja e tingullit

12.8 Rrotat e ndërgjegjes

12.9 Arti i shërimit

12.10 energjia e pashfrytezuar

12.11 çfarë është lodhja?

12.12 Dy hapat e para për shëndetin

12.13 Ritmi

12.14 Qendrat mendore dhe shpirtërore

12.15 Mendimi, ngjyra dhe tingulli

12.16 Sfera Kurorë

12.17 Qendra e ajrit

12.18 Qendra e zjarrit

12.19 Qendra e ujit

12.20 Qendra e tokës

12.21 Korrespondenca e ngjyrave

12.22 Stimulimi i qarkullimit

12.23 Fokusimi i energjisë

12.24 Përsëritje: Masat paraprake

12.25 Formula e betimit

12.26 Përdorimi jo-terapeutik

12.27 Përdorimi i strukturës astrologjike

12.28 Përdorimi i korrespondencës astrologjike

12.29 Vetë-analiza

12.30 Përfundim

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët520
ISBN9789928431219
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë