Arti dhe praktika e kabalah magjike Shiko më të madhe

Arti dhe praktika e kabalah magjike

Ophiiel MAG0014

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Asnjë libër tjetër nuk i shpjegon kaq thjeshtë dhe kaq qartë misteret e Kabalah. Ky libër, krejt ndryshe nga sa ka shkruar Dion Fortune, sjell të dhëna të plota për artin dhe praktikën e Kabalahs Magjike. Këtu do të mësoni sesi të përdorni pemën e jetës

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Magus
Fletët250
ISBN9789928431240

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kabalah Magjike nuk ësht ë më një mister i pakuptueshëm. "Art dhe Praktika e Kabalah Magjike" i Ophiel është një udhëzues i qartë, i gjallë dhe praktik për magjinë okulte. "Dion Fortune shkroi një libër të madh për Kabalën, por nuk tha asgjë për praktikat. Ky libër fillon të tregojë se si të përdorim Pemën e Jetës ose Praktikat. Ai zbulon se çfarë Dion Fortune nuk na e tregoi, sepse ajo mori njohuritë e saj nga një shtëpizë dhe nuk ishte në liri për ta përcjellë atë si dije.

Kam marrë njohuri nga burimet e brendshme dhe i përcjell të gjitha irisht. Përdorini dhe provojini ato; dhe në fund, zbulojini vetë. "Librat e tjerë të Ophiel thjesht ofrojnë një shpjegim teorik të Kabalah - Ophiel u mëson lexuesve se si ta përdorin atë. Nga seri e “Artit dhe Praktikës” së Ophiel," Arti dhe Praktika e Kaballah Magjike nis me një përmbledhje të shkurtër të historisë së Kaballah. Ai pastaj shqyrton korrespondencat e Pemës së Jetës dhe simbolizmin e saj. Një kapitull ofron një interpretim interesant dhe unik të Tri Shtyllave, duke i lidhur ato me të kaluarën, të tashmen dhe të ardhmen. Si gjithmonë, gjuha e diskutueshme e Ophiel-it jep njohuri të reja për ndjekësit okultistë dhe një kuptim të ri për lexuesit e interesuar për okultin.

Libri ofron udhëzime të qarta për punën praktike dhe produktive duke përdorur çdo ditë simbolet e Pemës së Jetës. "Ekziston një sistem okulte i të Drejtave të Vërtetës të quajtur KabalaH ... Sistemi Kabalah ka shumë përparësi ndaj çdo sistemi tjetër që kam dëgjuar ndonjëherë për çështjen e Njohurisë së Menjëhershme të së Vërtetës, por në mendjen time shumë më i rëndësishme është fakti që ky sistem ju ndihmon të rriteni në Njohuri dhe Fuqi, dhe në ritmin tuaj, në paqen tuaj personale dhe kurrë nuk do të arrini një fund.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët250
ISBN9789928431240
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë