Inicimi Hermetik Shiko më të madhe

Inicimi Hermetik

Franz Bardon MAG0013

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Franz Bardon është një nga autorët më të mirë të okultizmit, duke e trajtuar atë në substancë dhe në anën praktike të tij, një libër mbi përsosjen e elementëve në trupin e njeriut, gjithçka që i duhet dhe i mungon një okultisti në rrugën e tij për përsosjen e vetes.

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Magus
Fletët474
ISBN9789928431226

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

“…Gjithçka që është krijuar, makrokozmosi si edhe mikrokozmosi, si pasojë e botës së madhe dhe botës së vogël janë arritur nga efekti i elementëve.      

Për këtë arsye, që nga fillimi i fillimit, unë do të marr pjesë në këto fuqi dhe do të nënvizoj në veçanti rëndësinë e tyre të madhe dhe të shumëfishtë.      

Në literaturën okulte shumë pak është thënë për fuqinë e elementëve, deri tani në këtë mënyrë kam bërë punën time për të trajtuar këtë fushë të dijes ende të panjohur dhe për të hequr velin që mbulon këto rregulla.      

Kjo absolutisht që nuk është e lehtë për të ndriçuar të painiciuarit, në mënyrë që ata të jenë jo vetëm plotësisht të informuar për ekzistencën dhe veprimtarinë e elementëve, por të jenë në gjendje për të punuar me këto fuqi në të ardhmen në mënyrë praktike.        

I gjithë universi është i ngjashëm me një kurdisje me të gjitha rrotat e saj në rrjet dhe i ndërvarur nga njëri-tjetri…”

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët474
ISBN9789928431226
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë