Cmim i reduktuar! Arti dhe praktika okulte Shiko më të madhe

Arti dhe praktika okulte

Ophiiel MAG0010

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Çfarë dobie sjell njohuria okulte për ju? Në librin e tij të tretë, Ophiel sërisht ka hulumtuar pyetjet që kanë vërtetuar spekulimet e njeriut gjatë epokave, shkaqet dhe arsyet e ekzistencës.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Magus
Fletët240
ISBN9789928431233

1 020 Lekë

-15%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Duke u mbështetur në burime të ndryshme, kryesisht në Pemën e Jetës kabalistike, ai studion Forcat thelbësore, ose, në literaturën Hindu; Tattvas-Toka, Prithivi-Uji, Apas-Zjarri, Tejas-Ajri, Vayu- Eteri dhe Akasha. Në simbologjinë e tyre përfshin format dhe ngjyrat,por edhe ritualet e ndryshme në të cilat ka evoluar njeriu nga studimi i këtyre forcave përbërëse si pjesë e jetës sonë.

Ai tregon se si ky studim i forcave brenda nesh mund të na çojë në një kuptim më të thellë dhe më të plotë të jetës.

Kuptimi i principeve kozmike, natyrshëm bëhet çelësi për një jetë më të lumtur dhe më të plotë, e cila është në dispozicion për çdo person që kërkon ngritjen e tij shpirtërore.

Përmes udhëzimeve lehtësisht të kuptueshme, ai ju udhëzon ju, studentët, në ato aspekte të njohurive okulte që do t’ju pajisë kryesisht me këto dije.

E gjitha ajo që duhet të bëni, është ta përdorni këtë dije!

Përmbajtja e librit:

1. Njohuria e përgjithshme okulte, elementi i Tokës dhe Akasha

2. Elementi i Tokës dhe më shumë njohuri për të

3. Elementi i Ujit – Apas dhe JHVH

4. Elementi i Zjarrit - Tejas

5. Elementi i lirë - Vayu dhe çështje të tjera të lidhura në vijim

6. Ritual

7. Fillimi i studimit të Kabalah

8. Kthim tek Rituali

9. Konsiderata të përgjithshme

10. Katër erërat. Kthimi tek Rituali, më shumë për Kabalah

11. Më shumë njohuri për Ritualet 

12. Libra okult dhe mbyllja

13. Shtojca

14. Elementi i kartës bosh

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët240
ISBN9789928431233
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë