I ri Dashuria, xhelozia, urrejtja Shiko më të madhe

Dashuria, xhelozia, urrejtja

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh A-007963

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky është një nga leksionet e rralla të këtij spiritualisti të madh për ndjesi kaq fisnike dhe misterioze si dashuria, xhelozia dhe urrejtja: Ja se çfarë thotë Osho: Mbaje mend, dashuria ka lindur bashkë me ty; ajo është cilësia juaj e lindur. Gjithçka që duhet është t'i japësh asaj udhë, ta lejosh të rrjedhë, të krijosh për të rrugë ku të kalojë, ta lejosh të ndodhë. Ne të gjithë e bllokojmë atë, e përmbajmë.

Më shumë detaje

98 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
ISBN9789928203861

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ne jemi aq të kursyer në dashuri nga shkaku i thjeshtë se na kanë mësuar të jemi të kursyer.

Në ekonomi ndodh që duke i dhënë paratë, i humbisni ato. Kjo lloj ekonomie, kjo aritmetikë është futur thellë në mishin dhe në gjakun tonë.

Kjo është e drejtë në botën e jashtme - dhe këtu nuk ka asgjë të keqe, por në drejtim të udhëtimit të brendshëm kjo nuk është e drejtë.

Këtu vepron një matematikë krejt tjetër; sa më shumë jepni, aq më shumë keni; sa më pak jepni, aq më pak keni. Nëse, përgjithësisht, nuk jepni, ju do të humbisni cilësitë tuaja natyrore. Ato bëhen inerte, të mbyllura, ato ikin në ilegalitet. Pa gjetur dot shprehjen e tyre, ato do të vyshken dhe vdesin.

 

Të dhëna

Faqe157
ISBN9789928203861
RedaktoriRexhep Hida
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFatmir M. Dibra