Lufta dhe paqja e brendshme: Zbulime nga Bhagavadgita Shiko më të madhe

Lufta dhe paqja e brendshme: Zbulime nga Bhagavadgita

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh FNK0126

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Po patë njëherë dritën e synimit tuaj,të Vërtetën e Amshuar, ajo do t'ju udhëzojë siç fanar i detit udhëzon lundrën kah bregu i errësuar. Jeto tërësisht, jeto bujshëm, dhe ashtu çdo çast yti do të jetë i artë dhe e tërë jeta jote do të bëhet vargan çastesh të arta.Personi që jeton kështu nuk vdes kurrë, sepse ka fituar prekjen magjike.

Më shumë detaje

45 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan. S. Noli
Fletët138

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Askush nuk i kushton vëmendje të mjaftueshme individit. Dhe kjo është shkaktari themelor i të gjithaproblemeve.Por për atë se individi duket aq i imët,kurse shoqëria aq e madhe, njerëzit mendojnë se, po e ndryshuan bashkësinë, atëherë edheindividi do të ndryshohet. Por kjo është marrëzi - sepse "shoqëria"është vetëm fjalë; në realitet ekziston vetëmindividi, shoqëria nuk ekziston. Atë që quajmë"shoqëri" është vetëm fjalë pa substancë dheaty nuk ka se çfarë të ndryshohet. Ti mund ta ndryshosh vetëm individin, more sado i imët tëduket ai. Dhe kështu përnjëherë do ta kuptoshshkencën me të cilën ndryshon njeriu - ajovepron në çdo individ, more kudo qoftë ai. Po ndjej se do të vijë dita kur do të jetojmënë shoqërinë harmonike, dhe ajo do të jetë mëe mirë se të gjitha idetë të cilat utopia i ka kri- juar gjatë mija viteve.Dhe atëherë realiteti do të jetë shumë më ibukur.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët138
RedaktoriRexhep Hida
V. Bot2015
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
PërkthyesiXhemile Zykaj