Mesim - besimi 6 - per klasen e gjashte te shkolles 9 - vjecare Shiko më të madhe

Mesim - besimi 6 - per klasen e gjashte te shkolles 9 - vjecare

Mensura Qatoviç MAS0051

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Në kuadër të ciklit didaktik të MësimBesimit vjen vëllimi i gjashtë, për klasën e gjashtë të shkollës 9vjeçare. Në këtë vëllim autorja jep njohuri mbi Islamin, duke u fokusuar në njohjen e mësimeve bazë, kuptimin e fjalës Islam si dhe shpjegimin e shtyllave të fesë. Libri është i ndërtuar me një gjuhë të thjeshtë dhe të kuptueshme. Më tej në libër parashtrohet rëndësia që ka për besimtaret namazi dhe agjerimi. Teksti është i pasur edhe me informacione për kulturën islame.

200 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Alsar
ISBN9789928243713

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe152
ISBN9789928243713
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiUrim Poshka