Mesim - besimi 4 - per klasen e katert te shkolles 9 - vjecare Shiko më të madhe

Mesim - besimi 4 - per klasen e katert te shkolles 9 - vjecare

Hazema Nishtoviq, Ibro Nishtoviq, Mensur Valjevac MAS0049

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Në kuadër të ciklit didaktik të MësimBesimit vjen vëllimi i katërt, për klasat e katërta të shkollës 9vjeçare. Materiali është në formën e një reviste ku autorët i janë përshtatur moshës së kësaj klase, duke e pasuruar materialin me vizatime, skica, poezi dhe tregime në kontekstin e besimit në Zot. Teksti orientohet edhe në rritjen e vlerave për edukimin e fëmijëve, duke i mësuar atyre të bëhen të vlefshëm në shoqëri. Thjeshtësia grafike është një element që e bën këtë vëllim të përvetësueshëm për këtë moshë.

200 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Alsar
ISBN9789928243676

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe144
ISBN9789928243676
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiUrim Poshka