Mesim - besimi 2 - per klasen e dyte te shkolles 9 - vjecare Shiko më të madhe

Mesim - besimi 2 - per klasen e dyte te shkolles 9 - vjecare

Muamer Tinjak MAS0047

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Në kuadër të ciklit didaktik të MësimBesimit vjen vëllimi i dytë i serisë për klasën e dytë të shkollës 9vjeçare. Autori me një alternim të materialit grafik me tekstin e shkruar, zbërthen në gjuhen e thjeshtë dashurinë për shoqërinë, kuptimin e fjalës Islam, kujdesin e Zotit për gjithësecilin, si dhe disa prej ritualeve bazë të fesë islame dhe kuptimin e thjeshtëzuar mbi to. Këto të paraqitura me një stil të thjeshtë dhe të kuptueshëm duke jua ofruar fëmijëve si një mundësi zgjedhjeje.

200 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Alsar
ISBN9789928243652

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaperback
Faqe138
ISBN9789928243652
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7 - 13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiUrim Poshka