Sistematika dhe natyra apologjetike e kelamit reflektime te shqiptaret Shiko më të madhe

Sistematika dhe natyra apologjetike e kelamit reflektime te shqiptaret

Metin Izeti LOG0182

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Autori, në këtë libër, flet për shkaqet e paraqitjes së mendimeve të ndryshme rreth problematikave të caktuara, që i preokupuan myslimanët pas vdekjes së Muhamedit a.s, faktorët fetarë e politikë, paraqitjen dhe kodifikimin e shkencës së Kelamit, pra apologjetikës, si dhe nevojën e ristrukturimit sistematik të kësaj fushe.

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos-A
ISBN9789989587498

150 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe68
ISBN9789989587498
Viti i Botimit2018
VendodhjaShkup
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë