Virtyti I jetes si njeri dhe bioetika Shiko më të madhe

Virtyti I jetes si njeri dhe bioetika

Metin Izeti LOG0228

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Vepër mbi relacionin ndërmjet tekno-shkencës dhe etikës njerëzore, duke e analizuar ndikimin e procesit teknologjik shkencor në prishjen e baraspeshës etike dhe aksiologjike në shoqërinë njerëzore, veçanërisht në kohën e re. Sipas autorit, dialogu midis bioetikës, nga njëra anë, dhe doktrinës morale të Islamit dhe ligjit islam nga ana tjetër, mund të ofrojë përgjigje për problemet bashkëkohore bio-etike.

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989588068

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe88
ISBN9789989588068
Viti i Botimit2020
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri