Atlas kulturor I islamit Shiko më të madhe

Atlas kulturor I islamit

Isma'il R. Al Faruqi & Lois Lamya'al Faruqi LOG0216

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kjo vepër bën përmbledhjen në formë atlasi të tërë njohurisë për kulturën dhe qytetërimin islam. Në të përshkruhen botëkuptimi i Islamit, besimi, traditat, institucionet dhe rrënjët që Islami ka lëshuar brenda kulturave të tjera. Kjo vepër e pasuruar me ilustrime, tabela dhe harta paraqet sferat e shumta të jetës, si: adhurimet e përditshme të muslimanëve, shkencën, artin, arkitekturën, ligjin, Filozofi & Psikologjinë dhe politikën, duke qenë të gjitha këto shprehje të thelbit të qytetërimit islam.

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989587047

3 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe548
ISBN9789989587047
V. Bot2018
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
PërkthyesiMimoza Sinani
VendndodhjaShkup