Haxhi Celebiu dhe tregime te tjera Shiko më të madhe

Haxhi Celebiu dhe tregime te tjera

Mahmud Tejmur LOG0210

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kjo vepër është një përzgjedhje tregimesh nga përmbledhjet e njohura të Mahmud Tejmurit. Tejmuri ka fituar shumë herët një popullaritet të madh. Përveç kësaj, ai është novelisti arab më i përkthyer në gjuhët e huaja. Ndonëse kjo vepër është ribotim, ndërsa botimi i parë i këtij libri është bërë para Kongresit të Drejtshkrimit, botuesi ka vendosur që këtë botim ta kthejë në gjuhën standarde.

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989587450

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe184
ISBN9789989587450
Viti i Botimit2019
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiHasan Kaleshi