Ebu Hanifja kryejuristi musliman Shiko më të madhe

Ebu Hanifja kryejuristi musliman

VehbiSulejman Gavoci LOG0207

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një vepër monumentale që flet mbi jetën dhe veprimtarinë kolosale të kryejuristit të madh, Ebu Hanifes. Një vepër që mbulon nevojat e myslimanëve të hapësirës shqiptare për tu njoh me këtë vigan që la gjurmë të pashlyera në analet e Historisë së jurisprudencës islame.

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989587795

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe418
ISBN9789989587795
V. Bot2019
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
PërkthyesiSadush Tahiri
VendndodhjaShkup