Islami ne boten moderne Shiko më të madhe

Islami ne boten moderne

Sejjid Husein Nasr LOG0203

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një libër i cili synon një vështrim të gjerë mbi faktorët që u rrinë përfund dukurive të larmishme në raportin e Islamit autentik me modernitetin, si dhe mbi traditën e tij sakrale dhe mënyrat e mundshme për rigjallërimin vërtetësor të saj.

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989587634

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe608
ISBN9789989587634
V. Bot2019
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
PërkthyesiEdin Q. Lohja
VendndodhjaShkup