Tre urtaret muslimane (Avicena, SuhrawerdiIbn Arabi) Shiko më të madhe

Tre urtaret muslimane (Avicena, SuhrawerdiIbn Arabi)

Sejjid Husein Nasr LOG0168

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një libër mbi traditën e pasur intelektuale dhe shpirtërore e Islame, që shprehet përmes tre figurave të botës islame, veprat e të cilëve kanë lënë gjurmë të thella në studimet qytetërimore. Shkollat e tyre, ndër më të rëndësishmet, në tërësinë e tyre demonstruan një aspekt shumë domethënës të intelektualitetit islam, duke shpalosur horizonte që kanë përcaktuar jetën intelektuale të aq shumë urtarëve të mëdhenj të Islamit.

99 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989587238

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe290
ISBN9789989587238
V. Bot2018
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
PërkthyesiEdlin Q. Lohja
VendndodhjaShkup