Beselidja e thirrjes islame Shiko më të madhe

Beselidja e thirrjes islame

Hisham Tahiri LOG0136

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në botën islame është duke u zhvilluar një rizgjim islam gjithë-përfshirës. Ky rizgjim islam është një fenomen pozitiv dhe i bekuar, që shënon vigjilencën e Umetit islam, rizgjimin nga pakujdesia e tij, vetëdijesimin, krenarinë me fenë, punën e palodhshme për dalje nga prapambetja, çlirimin nga pasojat mendore dhe jetësore. Ky rizgjim njihet me emrin "rizgjimi islam". Si po manifestohet ky rizgjim?

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989586606

350 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe78
ISBN9789989586606
Viti i Botimit2017
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiSadush Tahiri