Varreza cifute Shiko më të madhe

Varreza cifute

Enes Kariq LOG0127

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një roman që të pushton me ngrohtësinë e rrëfimit të realitetit refugjat të pasluftës (në Bosnje) dhe me traumën e përpjekjet e autorit që në mënyrë identitare të inkuadrohet brenda ekzistencës, e cila zhvillohet ndërmjet kujtimeve për luftën dhe përpjekjeve për tu socializuar në Holandë, vendi që e ka pranuar si refugjat. Një vepër tronditëse, njëkohësisht dhe tërheqëse.

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989586354

1 900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe624
ISBN9789989586354
V. Bot2016
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
PërkthyesiAgim Leka
VendndodhjaShkup