I ri Një Plak i Vitit të Ri ndryshe Shiko më të madhe

Një Plak i Vitit të Ri ndryshe

Zhak Pusti BAO0545

Libër i ri

47 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
Fletët96
ISBN978-9928-282-20-0

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Marinarë dhe piratë nga të gjitha anët kanë krijuar një parajsë të vërtetë në një ishull të Oqeanit Indian. Jeta atje rrjedh ëmbël e qetë, derisa mbërrin Aldeberti, një fëmijë europian dhjetëvjeçar. Padashur, Aldeberti do të fusë shqetësimin në shpirtin e të gjithë miqve të rinj në “Ishullin e Mrekullueshëm” duke u folur atyre për Plakun e Vitit të Ri. Këmbëdrunjti i vjetër u përpoq shumë të qetësonte gjakrat, por fëmijët donin të dilnin: A ekziston Plaku i Vitit të Ri?

Të dhëna

Lloji i botimitHard Cover
Fletët96
ISBN978-9928-282-20-0
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIskra Thoma