Djemtë e rrugës Pal Shiko më të madhe

Djemtë e rrugës Pal

Ferenc Molnar BEL0050

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Është vlerësuar si një nga kryeveprat klasike të letërsisë për fëmijë. Nuk mund të vijosh më leximin e vlerave të letërsisë pa e shijuar këtë libër. Në këtë libër rrëfehen aventurat e dy grupeve me fëmijë në Budapest; njëri me ngjyrat kombëtare hungareze dhe tjetri me bluzat ngjyrë të kuqe (garlibaldinët)

40 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Mësonjëtorja
Fletët214

400 Lekë

Share

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët214
RedaktoriVali Xhixha
V. Bot1997
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim