Çufo dhe bubi kaçurel Shiko më të madhe

Cufo dhe bubi kacurel

Gaqo Bushaka BCA005

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Çufoja dhe bubi Kaçurrel", i ka mbijetuar kohës për më shumë se 30 vjet dhe vazhdon të bëjë sërish prapësira. Si i tillë, ai përcjell te fëmijët shpirtin e lirë dhe aventurën, nxit fantazinë dhe pasuron botën e lexuesve të vegjël parreshtur...

Më shumë detaje

65 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej
ISBN9789992733403

750 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Mbi librin

Simboli i shpirtit të lirë dhe aventurier që e jetonte jetën si t'i vinte, gjithmonë gjen një zgjidhje për problemet, shpesh qesharake por që asnjëherë nuk e linin pa gjë. Qëllimi i një letërsie si kjo e Bushakës është paraqitja e së përditshmes në të vetmen mënyrë që fëmijët kuptojnë, nëpërmjet humorit dhe situatave komike.Ai u sjell fëmijëve gjëra që atë vetë nuk mund t'i bëjnë dot, "gjërat e të mëdhenjve".

Personazhi i Çufos lindi në një kohë kur letërsia për fëmijë po kalonte një moment jo të mirë, në vitet shtatëdhjetë. Ai u krijua si një nevojë për të shpërfillur zymtësinë e të përditshmes, për të jetuar me më shumë ngjyra dhe në mënyrë gazmore.

 

Të dhëna

Faqe186
ISBN9789992733403
Titulli origjinalÇabej
Viti i Botimit2004
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 7 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI trete