I ri Djali – peshk i kuq Shiko më të madhe

Djali – peshk i kuq

Lisa Thompson A-007290

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një tregim që flet për krijimin e miqësisë kur ndihesh vetëm… dhe shpresës, kur ndjen veçse frikë". Lisa Thompson njihet nga lexuesi shqiptar përmes librit “Djali që mashtroi botën”

Më shumë detaje

999 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928341327

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

“Mateos i pëlqejnë sipërfaqet e pastruara xixë dhe të qëndrojë i sigurtë në dhomën e tij të gjumit duke mbajur shënime mbi fqinjët. Urren mikrobet, të dalë jashtë shtëpisë dhe zhgënjimin e mamit dhe babit ndaj tij.

Kur një fëmijë që po qëndronte te fqinji ngjitur zhduket, Mateoja e gjen veten në qendër të misterit. Secili prej fqinjëve është i dyshuar… dhe Mateoja është çelësi për të zbuluar se çfarë ndodhi, edhe pse duke bërë këtë i dalin në pah sekretet e veta.

REVIEWS

“Një renditje e shkëlqyer personazhesh dhe një mister intrigues. Më pëlqeu pa masë!”

- Ross Welword, autor i librit “Udhëtim në kohë me një hamster”

“Një mister vërtet i zgjuar”.

- Robin Stevens, autor i librit “Murder Most Unladylike”

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe400
ISBN9789928341327
V. Bot2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7 - 13 vjeç
PërkthyesiEdlir Velaj