Pavdekesia Shiko më të madhe

Pavdekesia

Milan Kundera BPS0037

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Pavdekësia rrëfen ngjarje në dy periudha kohore: Në Francën bashkëkohore, Anjeza, e martuar dhe me një vajzë të rritur, ndihet e tëhuajësuar nga i shoqi, e bija dhe motra e saj. Në Vajmarin e shekujve 18-19, Gëtja, tashmë i martuar prej kohësh dhe drejt pleqërisë, përjeton një histori të ngatërruar me Betina Brentanon, njëzet vjet më e re se ai dhe e sapomartuar.

48 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Pika pa Sipërfaqe
Fletët388
ISBN978-9928-185-12-9

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

29 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët388
ISBN978-9928-185-12-9
V. Bot2015
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBalil Gjini